• Thumb 2b49997d16cc38a7613eb71cfdc0652c

Зібрано підписів

Кількість днів

Заголовок петиції

Зобов'язати Комунальне виробничо-господарське підприємство виконувати прибирання контейнерних майданчиків збору побутових відходів, а також здійснювати періодичне миття та дезінфекцію контейнерів.

ПІБ ініціатора: Ярошевець Сергій Васильович
Статус: З відповіддю
Петиція №6
Дата початку збору підписів: 30.09.2017 11:25

Суть електронної петиції

Контейнерні майданчики для збору сміття розташовані у дворах багатоквартирних будинків, часто неподалік від зон відпочинку, дитячих майданчиків або стін житлового будинку.

У зв'язку з недотриманням графіків вивозу побутових відходів контейнерні майданчики переповненні і сміття викидають прямо на майданчик. Пошкодженні контейнери також є причиною випадання сміття з баків. Далі завдяки бомжам і тваринам сміття розпорошується і розлітається навкруги.

Надавач послуг з збирання, вивезення та захоронення побутових відходів - Комунальне виробничо-господарське підприємство (КВГП) здійснює забір відходів лише з контейнера, без прибирання контейнерних майданчиків, без належного очищення, періодичного миття та дезінфекції контейнерів, що призводить до порушення санітарних норм.

Мешканці багатоквартирних будинків у подвір'ях яких розташовані контейнерні майданчики вимушені жити з сміттям під вікнами, в місцях відпочинку та на дитячих майданчиках, вимушені дихати вонючим повітрям, та терпіти бродячих тварин і людей, які харчуються з цього смітника.

Відповідно до Закону України «Про відходи», поняття "послуги з вивезення побутових відходів" включає в себе - збирання, зберігання та перевезення побутових відходів, що здійснюються у населеному пункті згідно з правилами благоустрою, затвердженими органом місцевого самоврядування!

Закон також зобов’язує перевізника ліквідувати звалище побутових відходів у разі його утворення на контейнерному майданчику через недотримання графіка перевезення, проводити прибирання в разі розсипання твердих відходів під час завантаження у спеціально обладнаний для цього транспортний засіб!

Отже, збирання відходів входить у послугу з вивезення побутових відходів! Відповідно за це ми з вами вже платимо.

Всі країни та міста налагодили роботу з підприємствами, які надають послуги з вивезення побутового сміття, таким чином, що відповідальність за чисті контейнерні майданчики, чисті та продезінфіковані контейнери для збору побутових відходів 100% покладена на надавача послуг. Проте, в нашому місті перевізник не відповідає за сміттєві контейнери та контейнерні майданчики!

З огляду на викладене, виконавчому комітету Коростенськогої міської ради необхідно зобов'язати КВГП виконувати прибирання контейнерних майданчиків збору побутових відходів, а також здійснювати періодичне миття та дезінфекцію контейнерів.

Обґрунтую чому це правильне рішення:
1. На сміттєвозі працюють дві людини: водій і помічник. Вони завантажують машину, тобто викочують контейнер, призводять механізм у дію, потім йде автоматична пресування сміття в автомобіль, в якийсь момент помічник не діє. Проте, людина на роботі, отже він може прибрати майданчик. Підняти і завантажити в сміттєвоз, якщо там стоять невеликі пакети, недовго. Підгребти лопатою розкидане сміття та підмести майданчик. Це не складно і не довго. Якщо це буде відбуватися щодня, такої роботи майже не буде.
2. У тариф з оплати вивезення та захоронення побутових відходів включено вивезення ще й великогабаритних та ремонтних відходів у розмірі 10%. Отже, ці відходи також найчастіше скидають біля контейнерів, а їх прибирання з майданчика є оплаченою послугою КВГП.
3. Виконання цієї роботи дисциплінує працівників КВГП, щодо вчасного вивозу сміття, та збереження у справному стані сміттєвих контейнерів. Таким чином ми зможемо добитися від КВГП відповідальності за те, щоб майданчики були чистими та продезінфікованими.
4. Виконання зазначених робіт не потребує додаткової оплати, тому що людина вже працює і повинна виконувати обов’язки зі збору сміття.

Відповідь на електронну петицію:

У відповідь на петицію прийняте розпорядження  міського голови міста Коростеня  за №28 від 30 січня 2018 року  (читати тут) , що зобов’язує керівників управління житлово-комунального господарства (Мартинюк В.М.)  та підприємства КВГП (Журавський Ю.З.) провести відповідні розрахунки та надати пропозицію на розгляд виконавчого комітету у березні-квітні 2018 року.  Автору петиції та адміністратору електронного сервісу надіслано відповідний лист-відповідь (читати тут).

поширити електронну петицію:

перелік осіб, які підтримали петицію